۶ روش اصلی برای افزایش عمر باتری iPhone

۶ روش اصلی برای افزایش عمر باتری iPhone

یکی از بزرگترین مشکلی که این روز ها همه ما با آن درگیر هستیم کمبود میزان شارژ باتری تلفن های همراهمان است.

خصوصا با عمومیت یافتن استفاده از نسل جدید اینترنت یعنی ۳g و LTE مصرف باتری به شدت افزایش یافته است و این موضوع ممکن است باعث شود در مواقع ضروری یک گوشی همراه خاموش ! همراه خود داشته باشیم.

در اینجا سعی بر این داریم که ۶ روش اصلی و اساسی برای کم کردن مصرف باتری و در نتیجه روشن ماندن هرچه بیشتر آیفون شما اشاره کنیم.

۱٫ نور صفحه نمایش را کم کنید .

آیفون ها از LCD استفاده می کنند و تفاوت آن ها با OLED این می باشد که نمایش رنگ های مختلف در شارژ آن بی تاثیر می باشد و به یک میزان شارژ مصرف می کند.

برای کم کردن میزان نور و شفافیت صفحه نمایش کافیست وارد Settings > Display & Brightness شوید و Auto Brightness را خاموش کنید سپس نور صفحه را تا حد ممکن کم کنید.

۲٫ ناتیفیکیش ها را خاموش کنید .

برای کسانی که نمی دانند notification به چه قسمتی در سیستم عامل گفته می شود باید گفت , مسلما مشاهده کرده اید هنگامی که داخل یک اپ نیستید اگر اتفاق خاصی درون آن بیافتد پیغامی در بالای صفحه به شما نمایش داده می شود ( مثلا در اینستاگرام منشن شده اید یا کسی عکس شما را لایک کرده است )

این قابلیت باعث می شود خود به خود گوشی شما از اینترنت استفاده کند و همچنین صفحه نمایش شما روشن شود و در نتیجه باتری مصرف شود.

وارد مسیر Settings > Notification Center شوید و هر اپی که ناتیفیکیشن آن غیر ضروری هست را غیر فعال کنید.

 ۳٫ اپ های پس زمینه را غیر فعال کنید .

در iOS این امکان وجود دارد که اپ هایی در پس زمینه گوشی با این که از آن ها خروج کرده اید باز بمانند و مدام refresh شوند.

مسلما این عمل باتری زیادی از گوشی شما را مصرف خواهد کرد برای غیر فعال کردن این قابلیت به مسیر ttings > General > Background App Refresh رفته و این قابلیت را خاموش کنید.

۴٫ مکان یاب ( Location ) خود را خاموش کنید.

مکان یاب نیز از جمله امکاناتی است که شارژ زیادی مصرف می کند. این قابلیت جز در مواردی معدود کارکرد دیگری ندارد . بهتر است این آپشن را همیشه غیر فعال کنید و فقط در مواقع نیاز ( مانند ارسال تصویر در اینستاگرام ) از آن استفاده کنید.

برای غیر فعال کردن مکان یاب در آیفون به مسیر Settings > Privacy > Location Services رفته و آن را خاموش کنید.

۵٫ اپ های غیر لازم را ببندید.

همبشه برای بستن یک اپ در iOS دکمه Home را فشار می دهیم و به کار خود ادامه می دهیم. حتما می دانید در این حالت اپ به صورت کامل بسته نمی شود و به نوعی Freeze می شود اما همچنان به صورت کامل بسته نشده است.

برای این کار دو بار دکمه Home را فشار دهید و اپ های غیر ضروری را ببندید.

دقت کنید فقط اپ هایی که دیگر استفاده نمی کنید را ببندید چون اگر مدام یک اپ را باز کنید و از مولتی تسکینگ ببندید به علت ورود و خروج مدام اپ در از رم گوشی باتری بیشتری مصرف خواهید کرد.

۶٫ Reduce Motion را فعال کنید.

در iOS 7 به بعد اپل محیط سیستم عاملش را بسیار گرافیکی کرد , طبیعتا این قابلیت نیز در مصرف باتری تاثیر گذار است و با غیر فعال کردن جلوه های گرافیکی می توان در مصرف باتری صرفه جویی کرد.

وارد مسیر Settings > General > Accessibility > Reduce Motion شوید و آن را فعال کنید.

این بود ۶ روش صرفه جویی در مصرف باتری در آیفون اگر شما نیز روش منحصر به فردی دارید و از آن استفاده می کنید می توانید در قسمت نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید و ما آن را به این پست اضافه خواهیم کرد.

گذاشتن پاسخ